Yeni Kabine ve Giresun

 

Türkiye Cumhuriyetinin 64. k10177856_10152391620538678_8220832503312335639_nabinesi Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında kuruldu ve kamuoyu ile paylaşıldı. Önce yeni kabinenin ülkemize, milletimize ve Giresun’umuza hayırlı olmasını dilerim.
Kabine listesi Başbakan tarafından açıklanırken her Giresunlu gibi bende sabırsızlıkla bir Giresunlunun da adı okunacak diye bekledim. Ama açıklama bitince boşa beklediğimi anladım ve inanın Giresun adına büyük bir hayal kırıklığı ve hüzün yaşadım. Çünkü içlerinde ne sayın Canikli ne de başka bir Giresunlu yoktu.

Sayın Başbakan kabineyi açıklamadan bir kaç gün önce ve kabineyi açıklarken ısrarla bir sözün üzerinde durdu. “Kabineyi hazırlarken iller arası dengeyi en iyi şekilde gözettik” dedi. İşte bu sözünüzle herkesi ikna edebilirsiniz sayın Başbakanım ama biz Giresunluları asla ikna edemezsiniz. Hiç değilse kabinenizi açıklasanız da bu sözü söylemese idiniz. Bu söz sizi resmen ortada bıraktı.

Nasıl mı? İyi bakın sayın Başbakanım, Giresunluların penceresinden Karadeniz coğrafyasına iyi bakın ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. Koca Doğu ve Orta Karadeniz coğrafyasında en küçüğünden , en büyüğüne kadar bakanlık verdiniz ve sadece Giresun’u cımbızla aradan çekercesine açıkta bıraktınız.  Giresunlu size oy vermedi mi sayın Başbakanım? Giresunlu sizi sandıkta ya da yarı yolda mı bıraktı da koca bölgede sadece Giresun’a bunu reva gördünüz. Bunun sebebini biz Giresunlulara bir açıklayın da sebebini biz de bilelim.

İşte Karadeniz illeri ve Karadenizli bakanların listesi. (Doğudan batıya sıralı liste)

Artvin-Faruk Çelik (Urfa milletvekili)

Rize-İsmail Kahraman (Meclis başkanı)

Trabzon-Süleyman Soylu

Trabzon-Berat Albayrak (İstanbul milletvekili)

Bayburt-Naci Ağbal

Gümüşhane-Fikri Işık (Kocaeli milletvekili)

Giresun- Boş

Ordu-Numan Kurtulmuş

Samsun-Çağatay Kılıç

İşte sayın Başbakanım,  bu coğrafya da sadece Giresun’u boş geçtiniz ve bu da biz Giresunluları çok ama çok incitti.

Evet ,  sevgili hemşerilerim,

Bir hükümet daha kuruldu ve biz yine bakanlık olarak açıkta kaldık ve bir daha ki sefere diyerek şimdilik verilenle yetineceğiz.

Ama biz Giresunlulara düşen,  oy verdiğimiz siyasetçilere partili partisiz her platform da bunu sormak ve gündemde tutmaktır. Gündemde tutalım ki  bir daha ki sefere bizim de hesap soran bir il ve seçmen olduğumuzu bilsinler, bilsinler ki bu haksızlığı bir daha bize yapmasınlar, yapamasınlar.

İbrahim Cırıt.

24-11-2015

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir